Merhaba değerli okuyucular internet hayatımıza girmesiyle çok şey değiştirdi.Bilgiye ve araştırmanın yani sıra kötü alışkınlara yol açtı.Küçük çocukların kötü alışkanlık sitelere kadar erişmesine kadar yol açtı.Ve bunun artık android uygulamalarında nasıl engelleneceğini sizlere anlatacağım.

Çocukların eline telefonu vermeden önce bütün önlemleri almamız lazım ve böylece kötü alışkanlı sitelerden uzak tutmamız için telefonumuzda kötü alışkanlı sitelere girmesini engellememiz lazım.
Android işletim sisteminde tüm yönetim sizin elinizde.
Bu yüzden müstehcen içerikli sitelerden, uyuşturucu madde özendiren sitelerden ve herhangi
 bir olumsuzluğa meyledebilecek sitelerden çocuğunuzu korumanız gerekiyor. Peki bu siteleri android işletim sisteminden nasıl engellenir?


Android'de  Web Siteleri Nasıl Engellenir?
İşlem Basamakları

1-İlk öncelikle telefonumuzun Google play mağazana çift tıklayarak Google play giriş yapıyoruz. BlockSite uygulamasını indir butonuna tıklayarak uygulamayı indiriniz.

2-Uygulamayı açar açmaz karşınıza Get star ted butonu gelecek,karşınıza gelen ekranda gerekli izinleri veriyoruz.

3-Ve son olarak da açılan ekranda yeşil butona tıklayarak engellemek istediğiniz web sitelerini yazıyorsunuz.Örnek olarak www.facebook.com adresini yazıyorsunuz.Ve artık bu siteye girmeye çalıştığı zaman ekrana yazı gelecek girilemez diye.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.